Oznamte korupci bezpečně

Blog

22
Srp

Konference k whistleblowingu

Nezisková organizace Oživení Vás srdečně zve na konferenci Výzva pro Českou republiku: Whistleblowing jako ochrana finančích zájmů občanů EU pořádanou 17. a 18. září 2015 v Praze.

V ČR doposud neexistuje právní předpis, který by komplexně upravoval problematiku ochrany oznamovatelů. Současná Vláda plánuje v září tohoto roku předložit návrh komplexní úpravy ochrany oznamovatelů. Do Prahy proto přijedou přední světoví právníci v oblasti a další odborníci, aby společně s těmi českými mohli na téma diskutovat právě v čase tvorby nové legislativy.

Na konferenci budete moci diskutovat s odborníky, kteří zastupovali oznamovatele nebo stáli u zrodu právních úprav v jiných státech. Dále se můžete těšit na novináře a samozřejmě i samotné oznamovatele korupčních kauz, kteří se podělí o své příběhy. Z České republiky se můžete těšit například na Vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou či novináře Janka Kroupu.

Aktuální informace k celé akci jsou průběžně aktualizovány na stránkách konference.bezkorupce.cz, kde naleznete program a seznam hostů.

Na akci je nutné provést bezplatnou registraci do 30. 8. 2015. Kapacita akce je omezena.